Ulgi w czynszach dla najemców miejskich lokali użytkowych

Ulgi w czynszach dla najemców miejskich lokali użytkowych w Warszawie

Przedsiębiorcy w wyjątkowo trudnej sytuacji mogą wnioskować do lokalnych Zakładów Gospodarowania Nieruchomościami (ZGN) o czasowe obniżenie czynszu nawet do wysokości kosztów utrzymania lokalu.

Na Bielanach mamy 310 lokali użytkowych, które są wynajmowane przez przedsiębiorców. Są to m.in sklepy, lokale gastronomiczne i usługowe oraz żłobki i przedszkola.

Miasto proponuje wsparcie ich najemcom, poprzez:

  • czasowe obniżenie czynszu;
  • odroczenie płatności czynszu;
  • rozłożenie należności w czasie;
  • odroczenie spłaty zadłużenia.

Najemcy lokali użytkowych, którzy będą chcieli skorzystać z pakietu wsparcia, zgodnie  z obowiązującym zarządzaniem  136/2020 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 5 lutego 2020 w sprawie zasad najmu lokali użytkowych, muszą złożyć wniosek do ZGN. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację preferowany jest kontakt mailowy.

Decyzje na temat wysokości obniżki czynszu będą podejmowane indywidualnie. Decyzja będzie uzależniona od wpływu obecnej sytuacji pandemii koronawirusa na pogorszenie sytuacji finansowej danego przedsiębiorcy. ZGN może zażądać dokumentów potwierdzających pogorszenie sytuacji finansowej najemcy.

Co należy zrobić:

Jeśli masz umowę najmu z ZGN na Bielanach – wystarczy złożyć wniosek  mailem ( w załączeniu) na kontakt@zgn-bielany.waw.pl